* Skal Life Temmuz 2021 * Skal Life Şubat 2021 * Skal Life Ekim 2020 * Skal Life Temmuz 2020 * Skal Life Şubat 2020 * Skal Life Kasım 2019

Başkanın Mesajı

Değerli SKAL Ailem,

 

2020 yılına başladığımız bu günlerde bazı derneklerimizde görev değişimleri, bazı derneklerimizde de yeniden görevlendirmelerin olduğu Genel Kurullarımızı gerçekleştirdik.

 

Görev sürelerinde derneklerine önderlik eden, yaptıkları proje ve aktiviteler ile ülke turizmine katkı sunan başkanlarıma ve yönetim kurulu üyesi dostlarıma sonsuz teşekkür ederim. Görevi yeni devir alan başkan ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma da bu onurlu ve değerli görevi üstlendikleri için şükranlarımı sunarım.

 

Ülkemiz ve Dünya turizm sektöründe yaşanan gelişmeler karşısında birlikteliğimizin ne kadar önemli ve değerli olduğunu bir kez daha hissediyoruz. Bugün 101 ülkede 365 kulüp ve 15.000’den fazla üyesi ile SKAL, Dünya’nın turizm alanında oluşturulan ve turizmin tüm paydaşlarını bünyesinde toplayan ilk ve en büyük sivil toplum örgütlenmesidir. Zaman zaman sektörümüzdeki diğer mesleki örgütlenmeler ile kıyaslansak da biz gerçek anlamda uluslararası örgütlenmiş sivil toplum örgütüyüz.

 

Bu dönem hedeflerimiz arasında olan SKAL Dünya Kongresi’ni bir kez daha ülkemizde yapmak için çalışmalarımıza başladık. Yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım ve International Councilor Asuman’ın çalışmaları ve aday kulübümüzün çabaları ile müjdeli haberi sizlerle paylaşmaktan onur duyacağız. Ülkemiz tanıtımına çok büyük katkı verecek olan bu çabalarımızın olumlu sonuçlanması hepimizin katkı ve desteğiyle gerçekleşecektir.

 

Dostluğun yerini hiçbir teknolojik gelişmenin alamayacağına inanarak; bu gücün farkına vardığımızda her zaman için kazananın biz olacağını ifade etmek isterim.

 

“Dostlukla Kazanalım” mottosuna uygun işbirlikleri yapacağımız bir yıl dileklerimle;

 

SKAL sevgi ve saygılarımı sunarım.

 

Savaş ÇOLAKOĞLU

 

 • GENEL KURUL ERTELEME DUYURUSU 2021

  Uluslararası Skal Dernekleri Federasyonunun 2019-2021 dönemine ait  olağan genel kurul toplantıs... devamı için tıklayınız

 • TURİZM ORMANI DESTEK BEKLİYOR: HEDEF 100 BİN AĞAÇ!

  Şimdi “Daha Yeşil Bir Dünya için Turizm Ormanı” sloganıyla hayata geçirilen Turizm O... devamı için tıklayınız

 • USDF BAŞKANI SAVAŞ ÇOLAKOĞLU GÜNE BAKIŞ PROGRAM KONUĞU

  Uluslararası Skal Dernekleri Federasyonu Başkanı Savaş Çolakoğlu, Güne Bakış programında gündem k... devamı için tıklayınız

 • TRAVEL TURKEY İZMİR FUARI

  Değerli Başkanlarım, Skal Kardeşlerim,

   

  İlişikte detaylarını paylaştığımız 05 ... devamı için tıklayınız

 • 31 Ekim - 03 Kasım Gaziantep - Göbeklitepe - Mardin Turu Bilgilendirmesi

  Sevgili Skal Üyeleri,

   

  “SI İzmir Başkanı Emre Gezgin’in sahibi olduğu Visp... devamı için tıklayınız

 • ULUSLARARASI SKAL DERNEKLERİ FEDERASYONU BAŞKANI SAVAŞ ÇOLAKOĞLU

  Uluslararası Skal Dernekleri Federasyonu Başkanı Savaş Çolakoğlu'yla ilgili Youtube'deki haberi g&ou... devamı için tıklayınız

 • EXEMPLARY SKALLEAGUE

   EMRE GEZGİN SKAL NEWS

   

  Tam 30. Yılımı doldurduğum Turizm... devamı için tıklayınız

 • Uluslararası Skal Dernekleri Federasyonu toplantısı Eskişehir’de yapıldı
  Uluslararası Skal Dernekleri Federasyonu toplantısı Eskişehir’de y... devamı için tıklayınız
 • USDF Başkanımızın Basında Çıkan Haberi

  USDF Başkanımızın Basında Çıkan Haberi

   

   

   

   

  <... devamı için tıklayınız
 • 11. İZMİR TURİZM ÖDÜLLERİ ONUR ÖDÜLÜ İZMİR SKAL KULÜBÜNE!

  Değerli Üyelerimiz,

  ... devamı için tıklayınız

GENEL KURUL ERTELEME DUYURUSU

Uluslararası Skal Dernekleri Federasyonunun 2019-2021 dönemine ait  olağan genel kurul toplantısına ilişkin olarak 1. ve 2. toplantı gün,yer ve saatleri ile toplantı gündemi, tüzüğün öngördüğü şekliyle daha önce tarafınıza bildirilmişti.

Ancak 30 Mart 2021 tarihinde Swissotel Ankara’da yapılan ilk toplantıda yeterli çoğunluk sağlanamamış ve 13 Nisan 2021 tarihinde yapılan USDF Başkanlar Toplantısına  katılan Dernek Başkanları pandemi nedeniyle Genel Kurul 2.Toplantısının ertelenmesi konusunda görüş birliğine varmışlardır.

Bu gelişmeler doğrultusunda USDF Yönetim Kurulu yaptığı toplantıda USDF Tüzüğünün 15.Maddesine uygun olarak Genel Kurul 2.Toplantısının 25 Eylül 2021 tarihinde pandemi nedeniyle ek bir yasal ve idare olmaması koşuluyla Esenler, Yeni Sille Caddesi No:1 42080 Selçuklu / Konya adresinde bulunan Dedeman Konya Hotel & Convention Center’de saat 09:30’da yapılmasına karar vermiştir.


Genel Kurul Aday Kitağçığı için tıklayın

Video