Başkanın Mesajı

Sevgili Skal dostlarım,

 

25 Eylül 2021 tarihinde, tüm kulüplerimizin değerli temsilcilerinin katılımı ile Seçimli Genel Kurul toplantısı gerçekleştirildi.

Genel Kurul Toplantısında; yapılan seçimlerde 2021 – 2023 dönemi Federasyon başkanlığına oy birliği ile beni seçerek onurlandırdığınız için toplantıya katılan üyelerimize ve tüm Türkiye Skal Kulüplerine mensup üyelerimize en içten duygularımla teşekkür ederim.

 

Yönetim kuruluna seçilen değerli arkadaşlarımızla birlikte, sorumluluklarımızın bilincinde ve en önemlisi, sizlerin önerileriniz ve katkılarınız ile Federasyonumuzun faaliyetlerinin en faydalı şekilde devam etmesi ve bizlere verilen bu onurlu görevi en iyi şekilde ile yerine getirmek için çalışacağız.

Öncelikli hedefimiz; geçmişteki görevlerimizden farklı olarak tüm Türkiye’ deki Skal kulüplerini ve tüm üyeleri ayrım gözetmeden kucaklamak olacaktır.

 

Ankara Skal Kulübü, USDF Yönetimi ve Young Skal oluşumlarından edindiğim farklı tecrübelerimi, Yönetim kurulumuzdaki değerli arkadaşlarımın birikimleri ve katkıları ile üstlendiğim bu onurlu görevde; Federasyonumuzun çatısı altında seferber etmekten büyük mutluluk duyacağım.

Değerli dostlarım,

Malumunuz Tüm Dünya’yı etkisi altına alan Covid19 salgınında; hepimiz sınırlarımız zorladığında, değişen koşullara, zorda olsa ne kadar çabuk adapte olabileceğimizi, ne kadar hızlı çözümler üretebileceğimizi her anlamda büyük kayıplar vererek keşfettik.                   

Başta Turizm sektörü olmak üzere bu dönemde birçok sektör büyük ekonomik kayıplar yaşamaktadır.

Bu nedenle, Turizm sektöründe her birimizin, ayrı ayrı mensubu olduğu faaliyet alanlarında birbirimizle çok daha fazla dayanışma ve yardımlaşma içinde olmamız gereken bir dönemdeyiz.

Tam da, bu dönemde Skal adının anlamı ve ruhunda olduğu gibi dostluk, kardeşlik ve birlikte iş yapabilmek için yeteneklerimizi ve bilgi birikimlerimizi paylaşmalıyız.

Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarımın her biri mesleklerinde ve Skal üyeliklerinde sahip oldukları vasıflı niteliklerinin Skal Türkiye hareketine önemli katkılar yapacağına inanıyorum.

 

Yeni dönemde, katılımcı ve çoğulcu bir yönetim anlayışı doğrultusunda ‘BİZ’ mottosunun karşılığı olarak üyelerimizin değerli bilgi birikimi ve tecrübelerini farklı platformlarda yönetimimize aktaracakları ve faydalı olacakları komiteler kuracağız.

 

Toplumsal fayda yaratmaya odaklanan faaliyetlerimizle, yer aldığımız projelerimizle ve aynı zamanda alacağımız önlemler sayesinde, faaliyetlerimizle değer yaratmak için çalışacağız.

Geçtiğimiz yıl ve bu yıl gerek aile, gerek iş ve gerekse sosyal yaşamımızı Pandemi, koşullarındaki, Yeni Dünya düzenine uyarlamayı, öğrendiğimiz bir yıl oldu. 

Dolayısıyla 2022 yılı umarım bu çalışmalarımızın meyvelerini alabileceğimiz, dönüşüme adapte olabildiğimiz, aile, iş ve sosyal yaşamımıza uyarladığımız kurallar sayesinde Covid19 salgınından kurtulur ve hepimiz yine eski günlerimize dönebiliriz.

Dilerim, Güzel Vatanımız da sağlık ve mutlulukla yaşayacağımız günler çok yakın olsun.

Skal Sevgi ve Saygılarımla,

Sadık ALTIPARMAK
2021 - 2023 USDF Başkanı 

 

Tüm Mesajlar