17 Mart Konya GK ve USDF Toplantısı

Değerli Başkanlarım,


17 Mart Konya GK ve USDF Toplantısı başlamadan önce uçak bileti USDF, konaklama ve gezileri
SI Konya ve SI Kapadokya trafından karşılana SI CEO’su Daniela Otero sunum yaptı.
 
Daha sonra USDF Olağan Genel kurul’a geçildi. Genel Kurul Toplantı tutanağı Divan Heyeti’nin imzalarının tamamlanmasından sonra  www.skalturkey.comüye bölümünde yayınlanacaktır.
 
Genel Kurul sonrasında verilen kahve molası sonrasında USDF Dernekler Toplantısı başladı. Toplantı farklı kulüplerden Genel Kurul’a katılan 30 dernek temsilcisi ve 20 üye toplam 50 katılımcıyla açıldı.
 
Kahve Molası esnasında salonda oturma düzeni değiştirilerek USDF Genel Sekreteri Orhon Atameriç’in işbirliğinin arttırılması çalışmaları doğrultusunda “hızlı eşleştirme (speed dating)” gerçekleşti. 50 sandalye katılımcıların birbirlerine bakacakları şekilde karşılıklı olarak 25’lik 2 sıra halinde yerleştirildi. Bir sıradaki katılımcılar sabit kalırken diğer sıradaki katılımcılar 90 saniyede bir bir iskemle yana hareket ettiler. Bu sure esnasında katılımcılar birbirlerine kartvizit verme tanışma, ilişkilerini gerçekleşme, ortak iş alanı yaratabilme imkanı buldular. İlk defa gerçekleşen bu işlem sayesinde daha önce hiç karşılaşmamış bir çok üye birbiriyle tanıştı.
 
Sonrasında konuk konuşmacımız Orçun Açan’ın “Yıkıcı Yenilik“ sunumundan sonra USDF Dernekler toplantısı sona erdi.
 
Kısa bir aradan sonra otobüslerle gidilen Selçuklu Kongre Merkezi’nde yemek yenildi ve Kongre Merkezi gezildi.

Adı geçen  kurum yemek sponsorluğunu da üstlendi. Sonrasında kültürel gezi başladı ve profesyonel rehber İbrahim Mayda’nın açıklamaları eşliğinde Mevlana Müzesi ve Sille Kasabası gezilerek otele geri dönüldü.

Kokteyl sonrası başlayan akşam yemeği esnasında SI Konya ZDT yapıldı. Yeni başkan Recep İşleyici’ye Başkanlık zinciri USDF Genel Başkanı Faik Alsaç tarafından takıldı. Faik Alsaç aynı zamanda Daniela Otero’ya katılımı nedeniyle hediye ve kendi döneminde görevlerini tamamlayan Dernek Başkanlarına plaket verdi. Toplu fotoğraf çekimi ardından törenin resmi bölümü sona erdi.

18 Mart günü programı uygun olanlara Çatalhöyük Gezisi yapıldı. Dünyanın ilk toplu yerleşim yerlerinden biri olan bu höyükte yaşam günümüzden 9000 yıl önce başlamış ve insanlar toplama ve avcılığın yanında yerleşik düzene geçerek mağaraları terkederek evlerde yaşamaya başlamışlar.

Başta SI Konya yeni Başkanı Recep İşleyici, Onursal Başkanı Prof. Dr. Çağatay Ünüsan olmak üzere tüm emeği geçenlere ve sponsorlarımıza (16 Mart Akşam Yemeği’nde Dedeman Konya Oteli’nin davetlisiydik) USDF Yönetim Kurulu adına teşekkür ederiz.

 

Digital Transformation sunumu için lütfen tıklayınız...

 

What is Skål Digital Transformation? sunumu için lütfen tıklayınız...

 

Orçun Açan'ın ''Yıkıcı Yenilik'' sunumu için lütfen tıklayınız...

 

Toplantı tutanağını görmek için lütfen tıklayınız...