Skal Bodrum Kabul Töreni ve 2019 Merhaba

SKAL International Bodrum Kulübü, önceki akşam Bodrium Otel & You Spa’da Yeni Yıla Merhaba yemeği düzenledi.

 

Pamukkale Şarapçılık’ın ödüllü şaraplarının tadımı ile başlayan geceye yoğun bir katılım oldu.

 

Gala yemeği, Bodrium Otel & You Spa’nın havuz manzarasında, EventAsist firması tarafindan yapılan dekorasyon ve Satsuma Creative Ajansın katkıları ile şık ve zarif bir ortamda gerçekleşti.

 

Geceye, SKAL International Bodrum Kulübü Başkanı Ömer Karacalar, Dünya SKAL Onur üyesi Mümtaz Göztepe, SKAL Bodrum üyesi aynı zamanda POYD (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) başkanı Ülkay Atmaca ve kulüp üyeleri katıldı.

 

Gecenin açılış konuşmasını yapan Bodrum SKAL Kulübü Başkanı Ömer Karacalar yeni üyelere hitaben;

 

SKAL Kulübünün, dünya turizm profesyonellerinin küresel turizmi ve arkadaşlığı yaymaya çalıştığı uluslararası en yaygın ve en eski turizm sivil toplum örgütü olduğunu ve bünyesinde, uluslararası seyahat ve turizm endüstrisindeki tüm sektörleri toplaması bakımından da dünyada tek olduğunu vurguladı. Ayrıca profesyonelliği, dostluklar ve liderlikle geliştirmek ve bu özelliği azami kullanarak ‘’güvenilir ve sorumlu bir turizm endüstrisi’’ için çalışmak misyonu ile hareket ettiğini belirtti.

 


Sözlerini 2018 yılı itibari ile nicelik artışa geçen turizm aktivitelerinin 2019 yılında daha nitelikli ekonomik anlamda daha verimli olmasını temenni ederek tamamladı.

 

Başkan Ömer Karacalar'ın konuşmasının ardından, Skal International Bodrum Yönetim kurulu üyelerinden Sayın Kadirhan Kestaneci ve Sayın Onursal Özatacan’ın planlandığı 2018 yılı içinde gerçekleşen etkinlikler bir sunum ile paylaşıldı;Onursal Özatacan sunumunda etkinliklerin planlanırken bölgemiz yerel ve gastronomik değerlerini, alternatif ve sürdürülebilir turizm hareketlerinin dikkate alındığını, ayrıca SKAL International Bodrum farkındalığını çeşitli etkinlikler ile yaratmaya çalıştıklarını son olarak da sosyal sorumluluk dahilinde hareket ettiklerinin altını çizdi.

 

Kulübe kabulü yapılan yeni üyeler Tuğba Eren, Dilşat Alkan, Zeynep Göztepe, Şenol Akkuş ve Yavuz Yiğit’in rozetleri takıldı.

 

Skal Bodrum Asbaşkanı Sayın Özgür Erol’un organize ettiği yılbaşı hediye çekilişi ayrı bir heyecan ve renk kattı.

 

Geceye katılan üyeler, Türkiye’de turizmin gelişimine katkı sağlayacak bireylerin yetişmesini teşvik etmek amacıyla, Ömür Çağlar Bursu Fonu (ÖÇBF) için bağışta bulundular.